Slánský Amatérský BAdmintonový Tým - deblové turnaje, přátelská utkání v badmintonu během týdne

SABAT

Novinky

Fotky a výsledky z turnaje SABAT TEIWAZ - 28. 10. 2017

Několik fotek z vydařeného a komorního turnaje. Popatřit můžete zde. Výsledky turnaje naleznete v souboru PDF.

Dubnová Berkana 2016 bude

Již se můžete registrovat na turnaj SABAT Víkingr BERKANA. Více informací zde.

Před říjnovým turnajem…

Vydáno: 23. 8. 2015
Ač to nevypadá, SABAT žije. Alespoň ta menší část, která léto věnovala línému tenisu (želbohu se nepodařilo zorganizovat Línou tenisowku). Nejaktivnější hráč SABATu Jarda Matějovský dokonce stále ještě hraje badmintonovou ligu. Jeho parák Otto z Falce je dlouhodobě sužován problémy s nohou a tak byl brzy nahrazen mladšími/běhavějšími. Jeho chu k sportovní akci je i tak značná (dokonce často studuje teorii na obrazovce) a dávné běsi jsou zapomenuty.

K sportovně-organisační práci se vrací jeden z otců zakladatelů Berry, který se částečně zotavil z těžkého zranění, které se mu přihodilo při ústupovém boji na zamrzlé řece Visle. Odchod z aktivní sabatistické práce byl způsoben i rozdílným pohledem nejen na organisaci Vánočního turnaje (rozlišovací schopnost otců zakladatelů jest citlivější). Nicméně nyní je přesvědčen, že kormidlo SABATu se příliš nevychílilo a lze se vrátit ke komitétnímu stolci. Doufejme, že nešlo jen o prázdné gesto a alespoň některé argumenty padly na úrodnou půdu.

Podobně na tom byl nestor SABATu Dojo. Jeho neznámá choroba jen nezlomila a znovu jej potkáme na parketách i u organisačního ponku. Dokonce se mu podařilo uhájit funkci pokladníka a zabránil fragmentaci klubové kasy. Všechny šroubky jsou spočítány, je třeba vyjít z garáže.

Od 6. září se pomocí Týmuj organizují nedělní badmintony - 17˜–19h. Ráno hrajeme zatím celé září líný tenis - pokud počasí dovolí. Od října badminton.

A nyní to hlavní. 24.10.2015 nás čeká tradiční turnaj SABAT TEIWAZ. Ale o tom v jiném článku.
Anton Antonovič Negerskij, pomocník sekretáře


Zástupci SABATU nechyběli v Benešově.

Vydáno: 26. 11. 2014
Benešovští pořádali v sobotu 22.11. v tamním sportovním svatostánku turnaj v badmintonu, hraný systémem Vikingr . Žlutomodrých dresů SABATU se na místě sešlo hned několik, takže naše výprava byla nepřehlédnutelná.

Za SABAT se zúčastnili:

 1. Veterán (I s Veteránkou)
 2. Míra representant
 3. Jarda Matějovský zvaný Mirek Dušín
 4. Pavel Beránek
 5. Petra Starcová
 6. Pavel Varga

Přestože, nebo možná právě proto, že Vikingr obecně pomáhá, alespoň trochu, smazávat rozdíly mezi kyborgy a méně nadanými playery, byly velice často k vidění nesmírně líté boje s hezkými dlouhými výměnami. Laka byla nastavena hodně vysoko, ale protože patřím k těm, kteří skončili hluboko v poli poražených, troufnu si napsat i za ostatní losery, že to bylo dobře a že si snad všichni hru náležitě užili.

Výsledky si nepamatuju, takže jen vyzdvihnu skutečnost, že Veterán vystoupal na bednu na krásné druhé místo, Jarda se vešel do první desítky a Mírovi první desítka unikla jen o fous.

Pár fotek lze spatřit zde.

Vargoszbácsi – polní zapisovatel


Lajba a Dojo v Ráji.

Vydáno: 15. 10. 2014
V sabaácké mozaice sportovních, najmě těch raketových aktivit, do soboty (11.10.) chyběl turnaj v tenise. Pravda podobných turnajů jsme se zúčastnili, i je přímo pořádali, ale vždy šlo jen o Soft tenis nebo-li lidově tenis líný. Míček u této sportovní činnosti je sice oproti všeobecně známému rekreačnímu chlupáči hladce oholený a s otvorem na nafukování, ale vyznavačům těch HEAVY žluásků se moc nelíbí, ba se jim přímo ekluje. A jak prohlásil přítel M.M. alias Bohumil Hanč: „Proč se ten línej vůbec hraje, když už je na světě ten normální tenis.“ A přirovnává to k slepým cestám Járy Cimrmana.

Naproti tomu se řada členů Sabatu normálního tenisu „pro velký“ bojí, až přímo štítí. Zvláště překvapivé je to u Jardy M., zvaného - po vzoru Pulp Fiction- uklízeč, neutahatelného sportovce . Méně pak u Otto von Sandra, který na to má ostatně jako jediný právo. Stačí si připomenout jeho ocelí zocelený kotník, ke kterému přišel na kurtu V Ráji, jako další obě amatérského sportu. Zvláštní a pozornosti hodnou záležitostí je pak důvod, proč pozvánku na nultý tenisový turnaj V Ráji odmítl populární ideolog Sabatu. Berry. Na rozdíl třeba od Dojo to nebyl strach z vlastní výkonnosti, ale fakt, že se nebude koukat na to, jak si Lajba a Dojo pleskají dlaněmi po zdařilém úderu. Speciálně k tomuto účelu nechal zmíněný pár tento okamžik navždy zaznamenat. Viz obrazová příloha.

Turnaj byl zdařilý, atmosféra přátelská (jak známe ze Sabatů) a nᚠdík, že nás Veronika a Pavel Jiráskovi pozvali a navíc nechali hrát ve svém věru pěkném areálu. Výsledek, jak říkáme my, opravdoví amatérští nadšenci, nebyl až tak důležitý. Snad jen zmínka, že jediní zástupci Sabatu skončili na pěkném druhém místě a nebýt jejich vzájemného mače s vítězi až na závěr turnaje (kdy se naše dvojice již ztrácela v složitostech počítání v této jinak krásné hře) , mohli ty odmítače alkoholických nápojů třeba i porazit.


Reprezentace SABATu na 33. Obernzeller Pokalturnier

První zahraniční badmintonový turnaj - velký úspěch našich barev. Více na našem Facebooku.

LÍNÁ TENISOWKA SE PŘESUNUJE NA JINÝ TERMÍN

Jelikož nám dnes napsala téměř 1/4 hráčů, že nedorazí akci přesunujeme na jiný termín. Na jaký to zatím nevíme - určitě prázdniny. Ve stejnou dobu jako byla původní Líná tenisowka se v areálu sejde kdo chce si jen tak pinknout, dát si pivko a klobásu... Případné dotazy na xmartin.beranek@gmail.com

LÍNÁ TENISOWKA 2014

Více v sekci informace.


SABAT BERKANA 2014

První turnaj řady SABAT, který byl kompletně svěřen počítači proběhl bez zásadnějších problémů.

Výsledky turnaje můžete nasosat ve formátu PDF. Hodnotící kritérium jsou Body, míče, jelikož se hrál Švýcarský systém. A zde alternativní pohled na věc - Zápasy, body, míče.

FOTKY NAJDETE ZDE


SABAT doby/il Zichovec

Vydáno: 21. 4. 2014
Zdálo by se, že exhibiční vystoupení šestinásobného mistra republiky Petra Koukala v nedalekém pivovaru Zichovec nemůže být ideálnější záminkou pro výjezdní zasedání štábu. Skutečnost zasvěceně nepřekvapila. Někteří podlehli ebole, jiní byli donuceni eurokomisaři překontrolovat průměr a délku žížal hnojních v dotovaných kompostérech a zbývající se nimrali v nepodstatných nicotnostech.

Skromná výprava čítající pouze posádku jednoho Mini_BVP se šastně shledala v rozkvetlých pivovarských zahradách se zbytkem štábu a za zpěvu nordických bojových písní vyrazila za 10° Krahulíkem.

Jiskrnou atmosféru akce stvořily dvě česko-slovenské hvězdy Petr & Jaro. Po vtipném slovním entré nastoupili za potlesku přihlížejícího publika na kurt. Jejich první vstup nás však nijak neohromil, neb se jednalo o ukázku strečingu, jógy a joggingu – naše klasická předzápasová rozcvička :-)

Během jednoho mžiku oka jsme však byli přesunuti do jiné dimenze. Exhibice začala ukázkou drilu základních badmintonových úderů a pohybu po kurtu. Bylo radost pohledět na „dropy“, „cleary“, smeče či minimalistické převalování míčku přes sí. Na všetečné otázky, jak zahrát správně backhand, nám Mistr prozradil, že jemu ani 7 let tréninku nestačilo.....

Začal ostrý set, který oba borci pojali jakou součást své přípravy na blížící se mistrovství Evropy v Kazani. Jaro Vicen, aka současný mistr Slovenska, předváděl při smečích výskoky a obdobnou razanci úderu jako obávaný LEE Chohg Wei. A Petr se bránil bezmála jako japonský samuraj Kenichi TAGO. Wow !!!

Zhruba po hodině hry nabídli tito dva pohodáři všem přítomným odvážlivcům společnou hru na kurtu. Uvolněná atmosféra přímo vybízela k tomu, postavit se po bok Petrovi či Jarovi a změřit s nimi své síly. Po chvíli se v hale vyrojila spousta zájemců s nachystaným „vercajkem“, včetně našich. Postupně se vystřídali všichni - od nejmenších hráčů až po veterány a nikdo nebyl ošizen. Petr pro větší názornost komentoval svoji hru a dal tak poznat všem adeptům badmintonového mistrovství jejich slabá místa a rezervy.

Následující autogramiáda se nesla ve stejně uvolněném duchu a nikdo nakonec neodjížděl bez podepsaného plakátu, předloktí, futrálu či ňadra…

Pořadatelé poté vyhlásili pro zájemce miniturnaj, do kterého nastoupily 4 týmy: Zichovečtí, Kralupští a dva týmy Sabatu ve složení Lajba + Jarda, Martin Keder + Míra Filler. K prvnímu zápasu nastoupili Jarda s Lajbou v sabaáckém dress code proti Zichoveckým a po vyrovnaném zápase nakonec zvítězili. Rovněž zápas druhé dvojice přinesl vítězství pro Sabat - tentokrát byly poraženy Kralupy.
A nastalo snové finále.
Sabat vers. Sabat.
Utkání borců.

Vlevo modří Míra s Martinem, vpravo taktéž modří Jarda s Lajbou. Fans vytvořili elektrizující atmosféru, která gradovala s každou další výměnou. Vítězství nakonec stejně patřilo modrým, a tak si Jarda s Lajbou, kromě fotky s Petrem a Jarem, odvezli i zlatý pohár a několik litrů zichoveckého moku. Stříbro zaslouženě získali Míra a Martin. Bronz patřil kralupským.

Po slavnostním vyhlášení výsledků turnaje se výprava Sabatu odebrala do VIP salónku v Zimních zahradách. Vítězné tažení na Zichovec bylo završeno opulentní hostinou..

Všechny fotky lze spatřit zde.

Za ORG oTTo&Ell


Kterak popatřit na dno fyzických sil aneb Teplice II

Vydáno: 30. 3. 2014
Ze Slaného vyráželi dva sabatisté Jarda a Berry. Přidal se příznivec SABATu a horký kandidát na členství Martin Keder, jehož parák měl dorazit přímo do Teplic. Cesta až do Loun probíhala v příjemné atmosféře příhod ze života. Až do chvíle, kdy Berry nadnesl několik slov o strategii v mixech. Brzdy, kvílení gum, otočka o 180 stupňů a lehký zapůjčený pancéřák se řítil zpět ku Slanému. Jarda nemohl toho rána dospat, vše si pečlivě jako vždy připravil, vše několikrát překotroloval. Jeho pečlivost je předmětem mnoha legend a pověstí. Ale... Metodické plány a strategie pro turnaj v Teplicích zůstaly ležet v jeho pracovně na masivním mahagonovém stole u pozlaceného rámečku se signovanou fotografií Rychlých šípů!

Jarda chytil koženou kabelu hozenou pohotově manželkou z balkonu plnou důležitých dokumetů, nasedl do vozu, zaplnul jako již tradičně forsáž, střechu opatřil majáčkem a výprava se řítila zpět k lázeňským domům na kolonádě. Zbývalo již jen otevřít tajemnou kabelu a nastudovat strategii pro následující boje.

V Teplicích jsme potkali známé tváře (titulní foto článku), jelikož tam zamířil David Novák, Láďa, jejich partnerky, holky Všenorky, reprezentace Loun a Pavel Homolka aka Veterán, který je dobře znám na všech kurtech naší malé republiky. Sabatistům rozhodně nebylo smutno.

Tentokrát bylo jen 15 dvojic v mužské kategorii a pouhé 4 páry žen. Všenorky Péa a Hana si svou urputnou hrou zajistily pěkné stříbrné umístění. Absolvovaly ale pouhé tři zápasy.

Sabatisty čekalo 6 zápasů do 21 bodů a často se hrálo až na tři sety. Metodika a takticko-strategické plány jsou pěkná věc, ale fyzická nepřipravenost je věc druhá. Ba i Jarda - bývalý vrcholový atlet si sáhnu až na dno fyzických sil. Zvláště díky Berrymu, který neudělal zbytečný krok... Vcelku lze říci, že chlapci si zachovali vzájemný korektní postoj a Berry se choval mnohem klidněji než na minulém turnaji s Lajbowiczem. Není jisté zda šlo o diazepam pod jazykem nebo přirozenou autoritu atleta. Nejlepší zápas se odehrál proti pořadateli turnaje. Naši borci v zápase kdy se bojovalo o každý míček zvítězili těsně 2:1. V posledním zápase došlo k drobnému úrazu když si Berry poranil kotník, došlápnuv na Jardovo chodidlo. Jarda s Berrym třikrát prohráli a třikrát zvítězili. Plichta. Střed tabulky je minul opravdu o fous. Do umístění mluvila spousta neznámých prvků a chlapci tak skončili na pěkném devátém mástě. O fous lepší než na minulém turnaji. Třetí se umístil Pavel Homolka a překvapivě bramboru si odvezl David a Láďa.

Oba hráči toho měli akorát dost, ale kalich hořkosti nebyl dopit do dna. Čekalo je dalších šest zápasů v mixech! Berry zvažoval, že využije příhodu s kotníkem a nechá za sebe hrát Martina Kedra, který skončil s parákem na posledním místě, ale nakonec zvítězila ta lepší stránka jeho osobnosti. Nicméně Berry před pořadatelem prohlásil, že šest kol je nesmysl, že naše dva týmy na to nejsou zařízené. René Fišer drobně ustoupil - hrálo se na kol pět.

Bery hrál s Petrou Stoklasovou Jarda s Hankou Křikavovou. Totální vyčerpání se podepsalo na hře. Překvapivě velmi brzy došly síly i holkám Všenorkám, ač měly naběháno o tři zápasy méně. Zde je třeba citovat z většího množství dopisů, které došly na nᚠredakční stolec: „Holkám síly nedošly, byly čerstvé jako rybičky a druhý den jsou plné energie!“. Mixy hráli většinou kosmonauti, ostatní odjeli, navíc dva páry (celkem jich bylo 10) těžily z výhody, že přijelo čerstvé děvče. Dvě vítězství a dvakrát 1:2 je výsledkem dvojice Berry/Péa, což vzhledem k Beryhu stavu lze označit za zázrak na Visle. Jarda s Hanou už tolik štěstí neměli a dokonce podlehli v bratrovražedném boji i Berrymu a Péou. Pěkné 7. místo uniklo B/P díky podivuhodnému parametru BHN. Třetí místo obsadil David s přítelkyní.

Celkově je třeba opět ocenit dobrou organisaci turnaje pořadatelského páru, přátelskou atmosféru, kterou narušil jen cholerický hráč jméněm Žemlík. V mixech hrál s paní Žolíkem, které neustále a hlasitě nadával. Ostatní předpokládali, že jde o příznak již probíhajícího domácího násilí. Berry musel zadržet Péu, která chtěla Žemlíka inzultovat. Až v šatnách Berry zjistil, že nejsou manželé či partneři, jen přátelé a paní je splachovací - vůbec ji to nevadí, snad ji to i motivuje k lepšímu výkonu :-) Inu zdání někdy klame...

Opět občerstvení zdarma, pěkné ceny. Takže do Teplic rádi znovu, ale vybrat si buď jen mužskou kategorii nebo mixy. Velké množství zápasů značně zatěžuje naše tělesné schránky již tak dost poznamenané lety pozičních bojů.

Díky tomu, že Martin Keder byl odpočat mohl se chopit volantu a totálně vyčerpaný Jarda usedl na pozici navigátora. Výprava se ve zdraví vrátila domů a jala si lízt rány. Jarda přišel o 4 kg živé váhy a obdržel křeč do stehna, Berry svalovou horečku a parádní výron kotníku.

Děkujeme za fotoidy od Pavla Homolky a Petry Stoklasové.

Všechny fotografie naleznete zde.

Antonín Černínský, sekretář SABAT


Týmuj.cz pro organizování nedělního pinkání

V levém sloupci naleznete veřejný profil SABATu na Týmuj.cz. Slouží především pro organizování nedělních badmintonů jelikož došlo k velkému přetlaku příchozích. Maximum účastníků je omezen na 15. Může se stát, že přimhouříme oko a bude nás 16, ale moc s tím počítat nelze.
Fotky SABAT TEIWAZ 2013 od Otty z Bahenních lázní Sandra naleznete ve fotogalerii tady a tady.
Článek o turnaji SABAT II. TEIWAZ 2013 naleznete: na stránce Informace
Výsledky:
 1. Veterán 15 : 2
 2. Jirka Veterán 15 : 2
 3. Ondřej Hanžlík 15 : 3
 4. TomᚠM 15 : 3
 5. Jarda Matějovský 15 : 4
 6. Pea Stoklasová 15 : 5
 7. David Rangl 13 : 6
 8. Jakub Beránek 13 : 6
 9. Jakub Maršál 12 : 4
 10. Berry 12 : 5
 11. Péa Píďa Starcová 12 : 7
 12. Lajba 12 : 9
 13. Smitka 11 : 8
 14. Habán 11 : 9
 15. Petr Maratonec Symerský 11 : 10
 16. Petr Hanžlík 11 : 10
 17. Fedexák 10 : 7
 18. Veteránka 10 : 9
 19. Ondřej Vlašaný 10 : 10
 20. Jaromír Sadílek 10 : 11
 21. Simona 9 : 10
 22. Otto von Sandra 9 : 10
 23. Honza D. 9 : 13
 24. Jaroslav Živný 8 : 9
 25. Jan Kotrč 8 : 10
 26. Jindra Mikudová 8 : 10
 27. Shotek 8 : 11
 28. Irča Zůbková 8 : 11
 29. Zuzana Horáková 8 : 12
 30. Michal Topinka 7 : 10
 31. Tereza 7 : 10
 32. Pavel Horák 7 : 11
 33. Ilona Jančáková 7 : 11
 34. Mi Fi 7 : 11
 35. Rosa z Niemiec 7 : 12
 36. Renata Kůtková 7 : 12
 37. Vargoszbácsi 6 : 11
 38. Macín 6 : 13
 39. Pepa Koranda 6 : 15
 40. Nany 5 : 12
 41. Věra Kindlová 5 : 13
 42. Jiří Kalous 4 : 14
 43. Dojo 3 : 14
 44. Jana Malá 3 : 15

Základní info o turnaji SABAT 2013 naleznete: na stranách Informace a Registrace.

Třetí ročník SABATu se lépe vydařit nemohl

Článek o turnaji, fotografie a celková tabulka později.

Telegraficky k výsledkům

Hojně navštívený turnaj má tyto vítěze:
 1. Petr Slavíček
 2. Míra Reprezentant
 3. Berry
Nejlepší žena: Petra Stoklasová

Připravujeme článek a fotky.


Hot info k turnaji

Vzhledem k tomu, že se v hale konají i jiné sportovní akce, použijte raději horní vchod od hospody Zimák. Předejdete zmatkům.

Propozice SABAT 2013

Přečtěte si prosím propozice!

K registracím…

Vydáno: 29. 3. 2013
Organisační komitét SABATu je potěšen zájmem hráček a hráčů. Nicméně limituje nás faktor, který nemůžeme ovlivnit: počet kurtů. Několik nocí již běží výpočetní pole několika 8bitových strojů Atari 800XE/XL, které zátěžově testují herní systém SABAT Víkingr 1.5. Podle několika výstupů ze strojového kódu to vypadá, že budeme muset registrace uzavřít na čísle 48. Ale nezoufejte. Určitě někdo z hráčů v termínu turnaje bude muset oblažit návštěvou příbuzenstvo nebo bude napaden cholerou. Proto ten kdo bude nad číslem 48 může klidně nastoupit, vědět to budeme s předstihem. 1.4. zveřejníme výčerpávající podrobné informace o turnaji. Informujte nás co nejdříve o případné své neúčasti.

Sabatisti okupovali první a druhé místo v mužích a první místo v mixech

Napsáno: 25.3.2013
I druhá výprava sabatistů byla velmi úspěšná. Ano, ač to není příliš známo, tak první výprava SABATu mimo Slaný skončila prvním místem. Koncem roku 2012 zvítězila dvojice Nanyna-Shotek ve smíšených čtyřhrách. Diplom pak darovala Berrymu na oslavném večírku Obrony. A to byla chyba, jelikož si Berry hlídal více darovanou šavli polské jízdy než diplom. Cenná trofej zmizela někde mezi pivem, fernetem, zelenou a vodkou...

Druhou výpravu zajistil Míra Reprezentant. V Dobřichovickém Sokole působí jeho kamarád a tak se inforrmace o konání badmintonového amatérského turnaje dostala až k nám. Sestavili jsme dva týmy - Míra + Jarda Matějovský (A) a Berry + Lajba (B). Na část fotografií můžete popatřit, zbytek dodá později organizátor turnaje.

Celková účast byla velice slušná - 40 hráčů a hráček! V Dobřichovicích místní Sokol hraje badminton závodně a na ně je navázána široká obec amatérských hráčů. Snad i u nás se tento příjemný sport dočká masovější amatérské základny. SABAT pro to dělá maximum možného.

Už při příjezdu významný znalec české alternativní kultury Lajba poznal mezi hráči vydavatele Mau. Byly vytvořeny dvě ženské a dvě mužské skupiny. Dva sety do 15 (zápas tak mohl skončit 1:1 nebo 2:0). SABAT A musel vybojovat 4 zápasy ve skupině (všechny vyhrál), SABAT B zápasy tři (2x výhra a 1x remíza). Výkon áčka splnil papírové předpoklady, béčko mohlo jen překvapit. Zvláště když se Lajba v pátek i sobotu věnoval své oblíbené kratochvíli - lití piva do chřtánu. Herkules Obrony své jindy zabijácké smeče směřoval do sítě a tak většina zápasů nepostrádala dramatičnost. Nejslabší článek výpravy Berry naopak nastoupil v dobré formě a potvrdil, že je mnohem lepší v deblu než v singlu.

Jelikož obě naše mužstva vyhrála své skupiny, utkala se v bratrovražedném souboji o první místo. Do prvního setu nastoupil Berry s Lajbou se zbytečnou odevzdaností. Druhý set áčko prohrálo, jelikož stáhlo nohu z plynu, vida trápení protihráčů. Živou vodou polité béčko pak v závěrečném setu notně potrápilo soupeře, ale k vítězství to nestačilo (v krizový okamžik Míra vrhnul na Jardu vražedný pohled a donutil tak spoluhráče k lepšímu výkonu).

Bohužel po odehrání skupin, valná část paní a dívek odešla a tak na některé hráče nezbyla partnerka. Jarda s Lajbou tak smutně protrpěli dvě hodiny na lavičce. Berry se dohodl s hráčkou, ze které se vyklubala závodnice místního Sokola. Když se to hrající předseda oddílu dozvěděl, odmítal hráčku zapsat, řka, že: „Anička je naše třetí nejlepší hráčka, to neexistuje, aby tady hrála“. Jako kdyby tušil, že její účast ho bude stát první místo... Nakonec vedoucí výpravy SABATu Míra Reprezentant argumentoval, že Berry je z celé naší výpravy nejslabší a tak se případná výhoda kompenzuje.

Míra také získal spoluhráčku a hrálo nakonec 11 párů ve třech skupinách. Míra celkově skončil pátý, jelikož narazil na silné soupeře a neměl Annu :-) Ve skupině Berry s Annou získali 5 bodů, z šesti možných. Finále vyhráli v dramatické bitvě 2:0. Je třeba říci, že závodní hráčka Berrymu nenadávala, jen občas laskavě kárala. Dokud Berrymu nedošly síly, byl dálkově řízen jejím povelem: „Bij!“ a spolehlivě smečoval.

Závěrem je třeba říci, že turnaj byl kvalitně obsazen, mohli jste narazit na bývalé (ale ve dvou případech i na současné) závodní hráče/hráčky. Model Balaton nikdo nepraktikoval. Jistě polovina paní a dívek převyšovala průměrnou úroveň hráčů SABATu. O to víc je nᚠúspěch cenější.

Pohlédnutím do nitra organisace zdejšího turnaje můžeme s klidem prohlásit, že nᚠturnaj nikterak nezaostává ani v systému, občerstvení a už vůbec ne v cenách. Ale ještě důležitější je, že 6.4. na SABAT přijede menší hráčská výprava, kterou zaujal nᚠherní systém. Ve stejný den je bohužel turnaj v Dobřichovicích, takže budeme rádi za symbolický počet. Výprava výjezdům přišla na chu a zvažujeme navštívit nějaký amatérský turnaj v Ústí či Kralupech.
Antonín Černínský, redakční zřízenec

SABAT jede do Dobřichovic

Míra Reprezentant povede výpravu do Dobřichovic, kde se v neděli 24.3.13 (od 14:00) koná turnaj čtveřic příchozích. Zatím jede Jarda M. + Míra R. a Berry + Lajba Statik. Pokud by si někdo sehnal k sobě paráka či paračku nech dá vědět.

V neděli 24.3.13 JE veřejný trénink SABAT, ale od 17.30-19.00.


Tisková zpráva k SABAT 2013

Z pera předsedy SABAT Doja vznikla tato tisková zpráva.

Skuteční nadšenci mohou jet druhý den po SABATu do Karlových Varů

Na nᚠorganisační stolec se dostala následující pozvánka na badmintonový turnaj.

Trika SABAT

24.2.2013
Před dvěma lety jsme založili pěknou tradici - vydávat po několika letech trika SABAT s novým motivem. Držíme se jen několika záchytných bodů, které stály u zrodu SABATu: Skandinávie, runy, mytologie a amatérské až rekreační pojetí sportu :-) Tentokrát nabízíme k prodeji tento motiv. Velikost si můžete určit. Stačí napsat na xmartin.beranek@gmail.com. Trika budou k prodeji i na turnaji, který pořádáme 6.4.2013. Cena kolem 200 Kč.

Kdo by o pozadí motivu chtěl nastudovat víc, může na wikipedii.


Badmintonová sezóna započala

28.9.2012
Vážení přátelé amatérského badmintonu!
Pěkné počasí je už asi minulostí a nastavá nᚠčas. Opět se budeme scházet na místním stadionu v telocvičně, kde máme každou neděli rezervovány tři badmintonová působiště. Začínáme vždy od 17h a končíme v 19h. Pokud znáte někoho kdo by si také občas rád pinknul badminton - pak bude vítán.

Takže první badminton: 30.9.2012, 17h.

Berry
SABAT

Výsledky SABAT 2012

Připravujeme fotoreportហa článek, zatím jsou k dispozici výsledky. Ještě než bude nasmolen článek, můžete si prohlédnout první část fotek.

Veřejný trénink

Vydáno: 4. 4. 2012
Termín veřejného tréninku: neděle 15.4., 17–19 hod. jen za 20 Kč! Hala VSH Slaný. Přijďte si zahrát před turnajem! Pište na Dojo.cz@seznam.cz.

SABAT 2012 bude

Vydáno: 29. 3. 2012
Pro všechny milovníky amatérského badmintonu přinášíme dobrou zprávu. SABAT bude. Více informací v samostatném článku.

Badmintonová sezóna začíná

Napsáno: 28. 9. 2011
Slánský amatérský badmintonový turnaj (SABAT) se po letní přestávce lenivě probouzí. Volné sdružení navazuje na úspěšnou minulou sezónu, která byla vyplněna nedělním přátelským pinkáním, ale především slušně obsazeným turnajem čtyřher.

Nedělní (sobotní) chvilky badmintonu

Tak jako minulý rok budeme organizovat nedělní chvilky badmintonu. Po debatách s hráči posuneme pravděpodobně začátek dvouhodinovky na 16-17h. Jaký na to máte názor?

Hrát budeme čtyřhry a dvouhry. Prosíme zájemce o předběžné potvrzení ( internetdesign@seznam.cz ) občasných účastí. Plánujeme zde na webu do pátku informovat jaká je obsazenost a zda se badminton bude v příslušném týdnu konat.

SAL-SABAT

SABAT nyní přichází s novinkou: SAL-SABAT, což není nic jiného než Slánská Amatérská Liga-SABAT. Půjde o badmintonovou ligu dvojic, která se bude hrát od října do dubna ve dvou kategoriích - muži a ženy. Hrát se bude dvoukolově na dva vítězné sety, kdy za každý vyhraný set dostane hráč bod (takže výsledek 2:1 znamená, že vítěz bere 2 body, poražený pak jeden). Jednorázové startovné je stanoveno na 100 Kč. Jednotlivé zápasy si členové ligy dohadují sami pomocí kontaktů uvedených na webu a následně je e-malem hlásí pořadateli. Místo odehrání je libovolné, ale preferujeme místní VSH Slaný. Některé zápasy lze odehrát při pravidelném víkendovém pinkání. 

SAL je koncipována jako přátelská amatérská akce nezatížená přílišnou komisností. I z tohoto důvodu nesmí být hráčem aktivní člen badmintonového klubu, ale i jiné by amatérské soutěže. Na konci sezóny čekají vítěze uměřené ceny. Průběžné výsledky budou zveřejňovány zde na webu.

Registrace lze zasílat do konce roku 2011, aby bylo možné dohnat ostatní soupeře, kteří začínají již v říjnu.
Registrace posílejte na mail: internetdesign@seznam.cz

Pokud máte nějaký upřesňující dotaz můžete volat Petra Hložka (607 208 345) nebo napsat na mail Dojo.cz@seznam.cz
Berry, SABAT


Nedělní chvilka badmintonu

30. 1. 2011
I tuto neděli se v tělocvičně VSH Slaný sešlo 18 zájemců o badminton. Byla to poslední neděle, kterou stejně jako minulou, sponzoroval SABAT a VSH Slaný. Příště už to bude za drobný poplatek. Těší nás, že přišlo dost nových tváří a tak se počet celkově oslovených začíná značně zvětšovat. Důkazem je i nebývalé množství registrovaných hráčů na turnaj.

Na akci nebyl přítomen sportovní kyborg Lajba Statik, jelikož utrpěl poruchu na hydraulice odčerpávacího modulu. Specialisté z firmy MACHUSCHITA Inc. celou závadu řeší a tak snad Lajba oblaží četné fanoušky v sobotu na SABATu.

Uvidíme jak SABAT dopadne, nicméně plánů na poli badmintonu je dost. Budeme rádi pokud se tyto stránky stanou neformálním centrem amatérského badmintonu ve Slaném.
Berry, SABAT


Milovníky badmintonu nalézáme, i když se dovedně skrývají

26. 1. 2011
V neděli zaplnilo tělocvičnu VSH patnáct milovníků a milovnic badmintonu. Byl to přiměřený počet, nikdo dlouho nečekal, jelikož se hráli čtyřhry, takže stále bylo v akci 12 hráčů. Pravda, mysleli jsem, že se na velkorysé podmínky (hra zdarma) nechá nalákat více amatérských sportovců, ale plakátová kampaň přímo v areálu VSH nebyla připravena dobře. Takže doufáme, že v neděli 30. 1. přivítáme stejné tváře a několik nových. Fotky citlivě nastnímal významný činitel SABATu Otto Hippostár.
Berry, SABAT
Nahoru

© Pixelová kompilace: Anton Negr werke
TOPlist